Zgrubienie na powiece

guzekGrudki na powiekach – Zgrubienie na powiece nie zawsze musi oznaczać popularnego jęczmienia, z którym tak łatwo sobie poradzić. Może to być na przykład tak zwana gradówka. Hhoroba oczu gradówka

Warto przeczytać: Jak skutecznie wybielić zęby

Jest to nieduży guzek, który zbudowany jest z ropno-krwistej galaretowatej masy. Może pojawić się na dolnej lub górnej powiece. Co prawda nie jest bolesny, ale może wywoływać dyskomfort. Poza tym też niezbyt estetycznie wygląda. (jęczmień oka jak leczyć)

Gradówka w oku

Gradówka pojawia się na skutek zakażenia gronkowcem, a także problemów z nadczynnością gruczołów Meiboma. Ponadto może pojawić się, kiedy osoba obarczona tym problemem nie wyleczy jęczmienia zewnętrznego. Niejednokrotnie zaobserwowano, że problem ten pojawia się u tych osób, które mają trądzik różowy albo łojotokowe zapalenie skóry.

Jak leczyc jeczmien

Gradówka może ulec samowyleczeniu, ale wcale nie musi. Dlatego w niektórych przypadkach konieczna jest interwencja specjalisty. Gradówka leczenie ziołami Leczenie warto rozpocząć od zastosowania specjalnych okładów, wykonywanych w celu załagodzenia stanu zapalnego. Do tego celu można zastosować zieloną herbatę, świeżą pietruszkę albo rumianek.

Jęczmień leczenie domowe

Można również wykonywać specjalne masaże, aby tym sposobem zmniejszyć obrzęk i odprowadzić zalegającą masę. Niestety czasem nawet takie działania i duże zaangażowanie w to leczenie nie działa. Wówczas konieczna jest interwencja lekarza, szczególnie gdy problem ten utrzymuje się przez dwa tygodnie.  – kaszaki na powiekach

Jęczmień na oku objawy

1 2 3

Gradówka czym leczyć

Zdarza się, że gradówkę trzeba usunąć operacyjnie. Zabieg ten wykonywany jest u lekarza, pod wpływem znieczulenia miejscowego. Polega na nacięciu skóry od wewnętrznej strony powieki. Właśnie tym sposobem lekarz musi wyłyżeczkować gradówkę. Zabieg jest bardzo nieprzyjemny, sam opis wzbudza lekki stres, ale w niektórych przypadkach jest po prostu konieczny. Po wykonaniu zabiegu lekarz podaje pacjentowi odpowiedni antybiotyk, a następnie wykonuje specjalny opatrunek na oko.

Z innej kategorii: Jak się pozbyć boczków

Jak usunąć jęczmień z oka 

Zmiany skórne na powiekach – Aby nie doprowadzić do krytycznej sytuacji, warto jak najwcześniej stosować okłady i pozostałe metody leczenia. W końcu im mniej skomplikowane leczenie tym lepiej dla osoby obarczonej danym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *