Leczenie łysienia u kobiet

leczenie łysienia u kobietLeczenie łysienia u kobiet – co zrobić, jeśli borykamy się z problemem nadmiernego wypadania włosów? Łysienie u płci pięknej bywa często tematem tabu, mimo że wśród wszystkich przypadków łysienia aż 20 procent dotyczy kobiet. To poważny problem, bo o ile pozbawiony włosów mężczyzna to zwyczajny widok, to dla kobiet włosy są wyznacznikiem atrakcyjności. Jak wygląda leczenie łysienia u kobiet?

Przyczyny łysienia u kobiet

Za wypadanie włosów odpowiedzialne są zmiany hormonalne, szczególnie obniżenie poziomu estrogenów. To dlatego wielu kobietom włosy wypadają po ciąży lub w trakcie menopauzy. Negatywny wpływ na włosy ma też rozregulowanie pracy tarczycy. Inne przyczyny łysienia u kobiet to silny, przewlekły stres, a także dieta uboga w witaminy i substancje mineralne. Tym, co może pobudzać włosy do nadmiernego wypadania jest też zła pielęgnacja, zbyt częste farbowanie i używanie nieodpowiednich kosmetyków. Rzadszą, ale trudniejszą do leczenia przypadłością jest łysienie androgenowe, które wiąże się z podwyższonym poziomem testosteronu w jajnikach i korze nadnerczy.

Powiązany tematycznie: Jak zregenerować zniszczone włosy?

Leczenie łysienia u kobiet

Jeśli zauważymy u siebie znaczną utratę włosów, w pierwszej kolejności powinniśmy odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu. Zleci on podstawowe badania, które pomogą wykryć przyczynę problemu. Często jest nią anemia, która wymaga przyjmowania żelaza w tabletkach. Warto też stosować naturalne, delikatne kosmetyki do pielęgnacji włosów, a po umyciu unikać suszenia ich suszarką i zbyt energicznego czesania. W przypadku problemów z hormonami poprawę przynosi odpowiednio ułożona kuracja endokrynologiczna.

Preparaty na porost włosów

Poprawę może przynieść również stosowanie odpowiednich, sprawdzonych preparatów na porost włosów. Godne uwagi są takie specyfiki, jak Follixin, Provillus czy Procerin. Najlepsze opinie zbiera Follixin, który jest skuteczny w przypadku łysienia o różnym podłożu. Leczy on między innymi łysienie łojotokowe, łysienie spowodowane ciążą, a nawet łysienie androgenowe.

Może cię zainteresować: Follixin wypadanie włosów tabletki

Chirurgiczne leczenie łysienia

Metodą, na którą nie każdy może sobie pozwolić jest chirurgiczne leczenie łysienia, czyli przeszczep włosów. Polega on na pobieraniu przeszczepów z potylicznej części głowy i przeniesieniu ich w okolicę, która wymaga uzupełnienia. Jest to metoda wymagająca nierzadko specjalnych technik mikrochirurgicznych, ale skuteczna. Jest ona zarazem dosyć kosztowna. Niestety nie każdego stać na to, aby skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Na szczęście w większości przypadków można poradzić sobie z problemem łysienia bez kosztownych zabiegów. Pomaga połączenie zdrowej diety i naturalnej pielęgnacji ze stosowaniem bezpiecznych, sprawdzonych suplementów na porost włosów. Chociaż czasem dłużej trzeba zaczekać na efekty ich działania, to ostateczny wynik kuracji może być naprawdę zadowalający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *