Piperyna opinie negatywne

piperyna opinie negatywnePiperyna opinie negatywne – alkaloid o nazwie piperyna odpowiada za charakterystyczny, wyrazisty smak pieprzu. Od wieków znane są też jego właściwości lecznicze i odchudzające. W jaki sposób piperyna wpływa na proces odchudzania? Przede wszystkim łagodzi problemy trawienne, oczyszcza organizm i napędza metabolizm. Tabletki z piperyną są popularnym i często stosowanym suplementem na odchudzanie.

Tabletki z piperyną – czy są skuteczne?

Skuteczność tabletek z piperyną jest kwestią sporną. W Internecie można znaleźć zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie na temat preparatów zawierających ten składnik. Piperyna niewątpliwie nasila proces termogenezy, czyli wytwarzania ciepła, podczas którego spalane są kalorie. Pozytywnie wpływa również na proces lipolizy, czyli spalania tkanki tłuszczowej. Jest też substancją naturalną i bezpieczną, dlatego można ją przyjmować przez długi czas.

Może Cię również zainteresować: Tabletki na odchudzanie ThermaCuts

Piperyna opinie negatywne

Bezpieczeństwo działania nie zawsze idzie w parze z oczekiwaną skutecznością. Opinie na temat działania piperyny są podzielone. Część osób stosujących tabletki z piperyną twierdzi, że działanie suplementu jest znikome. Niektóre zanotowały wręcz wzrost wagi po miesięcznej kuracji. Piperyna zbiera negatywne opinie szczególnie u tych osób, które oczekują sporych efektów w krótkim czasie. W przypadku popularnego suplementu Piperyna Forte producent zapewnia o utracie 4-6 kg w ciągu miesiąca, jednak wiele osób nie chudnie wcale. Są jednak i takie osoby, które obserwują u siebie satysfakcjonujący spadek wagi podczas kuracji piperyną.

Powiązany tematycznie: Ranking tabletek odchudzających

Czy negatywne opinie na temat piperyny są słuszne?

Z całą pewnością nie można jednoznacznie stwierdzić, że opisywany alkaloid jest pozbawiony jakiegokolwiek działania. Jego skuteczność została bowiem potwierdzona klinicznie. Nie można jednak traktować go jako cudownego specyfiku, a jedynie jako substancję, która wspomaga proces odchudzania. Efekty może przynieść wyłącznie połączenie suplementacji ze zdrową dietą, ograniczeniem liczby kalorii i odpowiednią dawką wysiłku fizycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *