Yerba mate właściwości odchudzające

Yerba mate właściwości odchudzające – poznaj działanie jednej z najzdrowszych herbat świata i ciesz się jej wyjątkowymi właściwościami, które nie tylko pozwalają szybciej chudnąć, ale także wpływają na poprawę funkcjonowania niemal całego organizmu.

Herbata yerba mate działanie

Yerba mate to herbata tradycyjnie stosowana w krajach między innymi Ameryki Południowej. Dzięki jej wyjątkowym właściwościom rdzenni mieszkańcy dżungli byli w stanie funkcjonować podczas długich polowań, mimo braku pożywienia i to dzięki temu napojowi zyskiwali niezbędne do przetrwania siły oraz energię.

W Europie najbardziej cenione są odchudzające właściwości yerba mate, jednak ostrokrzew paragwajski, z którego liści przygotowuje się napar wykazuje także szereg innych bardzo wartościowych dla zdrowia działań. Yerba mate spożywana systematycznie i parzona w odpowiedni sposób oczyszcza organizm z toksyn, zmniejsza zmęczenie i dodaje sił witalnych, łagodzi stres, pozwala spokojnie zasnąć oraz dostarcza do organizmu cennych związków z grupy witamin i minerałów, a także silnych antyoksydantów i innych substancji, które wspomagają organizm w walce ze stanami zapalnymi i zapobiegają rozwojowi chorób nowotworowych oraz chorób układu sercowo-naczyniowego.

Co więcej, mimo iż yerba mate wykazuje podobne działanie pobudzające, jak kawa, to zawarta w niej mateina zwiększa koncentrację i dodaje energii na znacznie dłuższy czas, dzięki czemu jest nie tylko zdrowszą, ale także o wiele bardziej efektywną w działaniu alternatywą dla kolejnej filiżanki czarnej kawy.

Herbata mate właściwości

Liczna prozdrowotne właściwości yerba mate sprawiają, że staje się ona coraz bardziej popularnym napojem. Aby mogła pozytywnie wpłynąć na nasz organizm należy nauczyć się odpowiedniego sposobu parzenia napoju oraz wybierać jedynie wysokiej jakości mate, a nie zawierające inne dodatki herbat mieszanki.

Yerba mate a odchudzanie

Yerba mate właściwości odchudzające:

  • Hamuje uczucie głodu;
  • Pozwala ograniczyć przyswajanie tłuszczów z pożywienia;
  • Wspomaga trawienie;
  • Pomaga utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi;
  • Reguluje metabolizm;
  • Dostarcza do organizmu silnych związków antyoksydacyjnych, które pomagają pozbyć się toksyn lokujących spadek wagi;

Picie yerba mate w dużej mierze ogranicza uczucie głodu, więc pozwala ograniczyć kaloryczność posiłków oraz uniknąć spadku formy, co sprawia, że ułatwia „przetrwanie” podczas stosowania diety odchudzającej. Yerba mate polecana jest nie tylko w czasie odchudzania, ale także po zakończeniu kuracji w celu zahamowania efektu jo-jo i utrzymania szczupłej sylwetki na długi czas.