Detoks organizmu. Co warto o nim wiedzieć? Kiedy będzie potrzebny?

Alkoholizm to poważna choroba, która może mieć różne przyczyny. Dotyka wielu – a czasem wszystkich – sfer życia chorego. Zwykle cierpią również jego bliscy oraz osoby z nieco dalszego otoczenia. Złożonym procesem jest także leczenie alkoholizmu, które wymaga skoordynowanych działań różnych specjalistów i skupienia się zarówno na sferze psychicznej, jak i zdrowiu fizycznym. Jak więc wygląda leczenie alkoholizmu? Jakie etapy składają się na tego typu terapię? Czemu tak istotną jego częścią jest odtrucie organizmu? Czy detoks organizmu potrzebny jest tylko alkoholikom?


  • Detoks organizmu. Jak przebiega i dlaczego jest tak ważny?
  • Nie tylko alkohol. Kiedy jeszcze odtrucie organizmu będzie potrzebne?
  • Odtrucie organizmu. Gdzie je przeprowadzić? Jak wybrać specjalistę?

Detoks organizmu. Jak przebiega i dlaczego jest tak ważny?

Detoks organizmu, w dużym skrócie, polega na usunięciu z organizmu toksycznych substancji będących produktem metabolizmu alkoholu. Jego ważną częścią jest również regeneracja organizmu, który jest wyniszczony ciągiem picia i cierpi wskutek niedoboru witamin, minerałów i innych składników, których chory nie jest w stanie dostarczyć wskutek złej diety oraz działania samego alkoholu, wypłukującego kluczowe substancje. Detoks organizmu jest ważny z wielu względów – przede wszystkim dlatego, że umożliwia powrót do zdrowia i odzyskanie sił, które przecież okażą się niezbędne do skutecznej walki z nałogiem – zarówno na płaszczyźnie psychologicznej, jak i fizycznej.

Nie tylko alkohol. Kiedy jeszcze odtrucie organizmu będzie potrzebne?

Mówiąc o odtruciu organizmu, nie sposób nie wspomnieć o tym, że jest ono niezbędne nie tylko w przypadku uzależnienia od alkoholu. Równie ważnym elementem okazuje się ono również w przypadku terapii innych uzależnień. Na odtrucie organizmu przeprowadzone w odpowiednich warunkach powinni zdecydować się także pacjenci zmagający się z uzależnieniem od narkotyków, dopalaczy oraz leków. Oczywiście przebieg detoksu oraz lista zastosowanych leków powinny być dostosowane do rodzaju uzależnienia oraz stanu zdrowia pacjenta.

Odtrucie organizmu. Gdzie je przeprowadzić? Jak wybrać specjalistę?

Fakt, że odtrucie organizmu powinno być przeprowadzone w odpowiedni sposób i z użyciem właściwych leków oraz suplementów sprawia, że samodzielny detoks jest właściwie niemożliwy. By organizm rzeczywiście miał szansę na regenerację, konieczne jest nadzorowanie całego procesu przez specjalistę. Detoks powinien też być przeprowadzony w odpowiednim otoczeniu, sprzyjającym wyciszeniu. Taką ofertę znajdziemy w klinice Superdetoks.