Dieta szwedzka opinie

dieta-13-dni1Szukasz niskokalorycznej diety, która pozwoli Ci szybko schudnąć? Na pewno natrafisz na dietę szwedzką, jednak zanim zdecydujesz się na jej zastosowanie sprawdź czy naprawdę warto.

Dieta szwedzka 13 dniowa

Dieta szwedzka charakteryzuje się dość krótkim czasem trwania oraz bardzo niską kalorycznością. Dobowa dawka kalorii wynosi w tym przypadku zaledwie 500 – 900 kcal, a czas trwania kuracji to 13 dni. Po raz kolejny możemy dietę szwedzką zastosować dopiero po upływie 2 lat w przypadku przeprowadzenia pełnej kuracji, a jeżeli nie uda się nam dotrwać do jej końca i przerwiemy stosowanie diety możemy ją powtórzyć po upływie minimum 6 miesięcy.

Dieta 13 dni

Dieta szwedzka funkcjonuje także pod nazwami diety kopenhaskiej, duńskiej oraz 13 dniowej i ze względu na małe wartości odżywcze oraz monotonność może skutkować osłabieniem organizmu, a także przyczyniać się do sporych niedoborów składników odżywczych.

Dieta 13 dniowa jadłospis

13-dniowy okres trwania diety wymaga od nas sporych wyrzeczeń oraz restrykcyjnego przestrzegania planu odchudzania, który zakłada:

 • Spożywanie 3 posiłków dziennie o stałych porach
 • Picie minimum 2 litrów niegazowanej wody mineralnej dziennie
 • Rezygnację z wysokokalorycznych pokarmów
 • Eliminację tłuszczów zwierzęcych, tłustego mięsa oraz produktów smażonych
 • Całkowitą rezygnację ze słodyczy, produktów z białej mąki, alkoholu oraz węglowodanów prostych i złożonych

Jadłospis w diecie szwedzkiej

Podczas stosowania diety możemy spożywać:

 • Jajka na twardo
 • Chude mięso bez skóry np. kurczaka
 • Warzywa m.in. zieloną sałatę i pomidory
 • Owoce m.in. grejpfruty
 • Niewielkie ilości szynki
 • Jogurty (najlepiej naturalne bez dodatku cukrów)
 • Czarną kawę

Dieta 13 dniowa przepis

Bardzo okrojone i monotonne menu nie ułatwia nam dotrwania do końca tej kuracji odchudzającej. Skutkiem ubocznym stosowania diety szwedzkiej jest przede wszystkim złe samopoczucie, które utrudnia normalne funkcjonowanie i wymusza ograniczenie jakiejkolwiek aktywności fizycznej do niezbędnego minimum.


Ryzyko omdleń towarzyszące diecie powinno nas skłonić do unikania prowadzenia samochodu oraz rozważenia wzięcia urlopu na czas trwania kuracji.

Z innej kategorii: Wartości odżywcze spermy

Dieta szwedzka obarczona jest nie tylko ryzykiem gorszego samopoczucia, ale przede wszystkim może skutkować licznymi niedoborami składników odżywczych i doprowadzić np. do anemii. Z tego względu najlepiej przed zastosowaniem kuracji poradzić się lekarza i wykonać podstawowe badania w celu określenia czy nasz stan zdrowia umożliwia przeprowadzenie tak restrykcyjnej diety.

Ze stosowania tej diety należy bezwzględnie zrezygnować w przypadku posiadania jakichkolwiek chorób przewlekłych m.in. cukrzycy, nie jest ona także przeznaczona dla dzieci i młodzieży, osób starszych, kobiet w ciąży i matek karmiących.

Efekty – Stosując dietę szwedzką zgodnie z jej planem możemy w niespełna 2 tygodni schudnąć około 10 kg.

Dieta opinie

Osoby stosujące dietę szwedzką narzekały na duże osłabienie, nudności, rozdrażnienie oraz inne objawy powodowane przez znaczne ograniczenie dobowej dawki kalorii. Większość odchudzających się zgodnie z zasadami diety szwedzkiej zauważyło także niemal natychmiastowe przybieranie na wadze po zakończeniu kuracji. be diet opinie

2 komentarze do “Dieta szwedzka opinie

 • 7 kwietnia 2017 o 22:19
  Bezpośredni odnośnik

  Nie polecam tej diety, całymi dniami czułam się przemęczona i nie miałam siły, jednak poniżej 1000kcal to chyba stanowczo za mało można w jakąś anemie wpaść

  Odpowiedz
 • 10 kwietnia 2017 o 15:27
  Bezpośredni odnośnik

  A ja polecam, schudłam na tej diecie prawie 6kg, najgorzej jest na początku 1-2 dzień bo jest się strasznie głodnym, ale na 3 dzień organizm się przyzwyczaja i już łatwiej idzie. W tej diecie głównie chodzi o nie jedzenie tłuszczów, słodyczy itp tak żeby wyszło jakieś 900-100 kcal

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *