Co na rozdwajające się paznokcie

cbefddbc9b9ac90d65c973e38462e55fStosujesz co i rusz nowe odżywki, a paznokcie jak się łamały tak się łamią zobacz co na rozdwajające się paznokcie jest najlepsze? Problem znany chyba większości kobiet. Poniżej znajdziesz kilka dobrych rad, jak dbać o paznokcie w ten szczególnie chłodny czas ale nie tylko.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:Dobra Dieta dla kobiety

Rozdwajające się paznokcie przyczyna

Niestety czas jesienno-zimowy sprzyja temu stanu. Na dworze temperatura schodzi poniżej  0, a w domu jest ponad 15. Ktoś by pomyślał, a co ma temperatura powietrza do moich paznokci? A właśnie ma , i to całkiem sporo.

Witaminy na wzmocnienie paznokci

Nie dbając o nasze ciało, a w tym paznokcie – szczególnie w takie pory roku, dochodzi do przesuszenia się płytki paznokcia. Właśnie dlatego ciągle łamią się i rozdwajają. Nie jest to oczywiście jedyny powód tego co się dzieje na naszych dłoniach.


CZYTAJ TAKŻE  Zgrubienie na powiece

W okresie zimowym, koniecznie przed wyjściem w domu pamiętaj o natłuszczeniu całych rąk, kremem do tego przeznaczonym. Pamiętaj, aby nie był to jakikolwiek balsam, tylko odpowiedni do tego krem do rąk i paznokci. Taka emulsja pozwoli zabezpieczyć dłonie przed niską temperaturą tak samo jak i rękawiczki.

Na rozdwajające się paznokcie

Kolejna rada to ta, o której powinieneś pamiętać nie tylko kiedy masz problem z paznokciami ale zawsze. Przy używaniu jakichkolwiek detergentów w domu, koniecznie zakładaj na dłonie rękawiczki, pomoże to ochronić naskórek i paznokcie przed żrącymi składnikami zawartymi w chemii.

TEMAT, KTÓRY MOŻE CIĘ ZACIEKAWIĆ: Jak powiększyć biust metody naturalne


 Ze sposobów domowych (dla tych zapominalskich) najbardziej chwalę sobie „zabieg z oliwą” . Najlepiej gdyby to była oliwa z oliwek.

  • Do małej miseczki wlej zagrzaną ( nie gorącą) oliwę i mocz w niej paznokcie ok 20 minut. Zabieg powinien być powtarzany ok 2 razy na tydzień do uzyskania oczekiwanego efektu.

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ  Właściwości lecznicze miodu


Czym wzmocnić paznokcie? Pamiętaj, że kiedy ma się problemy z rozdwajającymi i łamiącymi się paznokciami, w naszej diecie  nie powinno zabraknąć potasu, żelaza, magnezu, białka i wszelkich witamin szczególnie z grupy B.

Pomyśl także o zakupie specjalnej oliwki do paznokci, którą na pewno dostaniemy w aptece. Stosuj ją w wolnej chwili po kropelce na paznokieć wmasowując ją w płytkę. Buteleczka jest mała więc na pewno zmieści Ci się w podręcznej kosmetyczce. Paznokcie po takiej odżywce będą wzmocniskc3b3rkione i mniej łamliwe.

Odżywka do rozdwajających się paznokci

Kolejną cenną radą będzie to, by paznokcie skłonne do łamania nie obcinać nożyczkami, a spiłowywać pilniczkiem tylko i wyłącznie papierowym.

Pilniki do paznokci rodzaje? Dla rozdwajającej się łuski paznokciowej będzie dobry także pilniczek szklany, te metalowe omijaj z daleka. Piłuj paznokcie często, a mało ponieważ to także pomoże Twojej płytce paznokciowej.

Małgorzata N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *