Jak schudnąć w dwa miesiące?

Jak schudnąć w dwa miesiące? Znamy odpowiedź na to pytanie! Zachęcamy do przeczytania artykułu i sprawdzenia, jak i ile możesz schudnąć w 60 dni.

Odchudzanie to jedno z najpopularniejszych noworocznych postanowień. Jak przygotować się do diety? Jakie realne efekty odchudzania można osiągnąć w dwa miesiące?

Jeżeli i Ty chcesz schudnąć, masz dość nadwagi i wiążących się z nią problemów oraz kompleksów, to już teraz zacznij działać! Możesz sporo zmienić w swoim życiu, stosując się do prostych i bezpiecznych dla zdrowia zasad odchudzania, które znajdziesz poniżej.

Przeczytaj koniecznie: Dietetyczne potrawy – jak zdrowo schudnąć? 

Dlaczego tyjemy?

Co przyczynia się do szybkiego i często niekontrolowanego przybierania na wadze? Przede wszystkim dieta bogata w produkty nadmiernie przetworzone i siedzący tryb życia. Nie można jednak generalizować – za nadwagę i otyłość mogą odpowiadać także choroby, więc warto rozpocząć odchudzanie od wizyty u lekarza i badań okresowych. W szczególności na nadwagę i otyłość narażone są m.in. osoby ze skłonnością genetyczną do tycia, dlatego, jeżeli w Twojej rodzinie występują problemy z nadwagą, nie czekaj, aż dotkną i Ciebie – jak najszybciej zmień swoje nawyki żywieniowe i zacznij żyć aktywnie!

Jak schudnąć w dwa miesiące?

Skłonność do tycia jest kwestią indywidualną. Są osoby, które w żaden sposób nie uważają na to, co jedzą i nie tyją, a także takie, które nie są w stanie utrzymać stałej wagi ciała, pomimo przestrzegania diety i ciągłego ograniczania spożywanych kalorii.

Sposobem na szybkie odchudzanie w takim przypadku może być baczne przyjrzenie się swojemu dziennemu jadłospisowi i sprawdzenie, czy aby nie znajdują się w nim jedynie pozornie dietetyczne produkty np. żywność typy light, którą również zaliczamy do produktów nadmiernie przetworzonych. Warto także poszukać ukrytych źródeł cukru, który obecny jest niemal w każdym produkcie spożywczym np. w chętnie spożywanych na diecie owocowych jogurtach i serkach, płatkach śniadaniowych, słodyczach, które podobno są bez cukru i niskokalorycznych napojach gazowanych.

Może Cię zainteresować: Detoksykacja organizmu domowe sposoby

Domowe sposoby na szybką utratę wagi

O ile stan zdrowia na to pozwala, możemy zastosować domowe sposoby odchudzania, które wymagają nie tylko przestrzegania diety i zwiększenia aktywności fizycznej, ale także większej uwagi podczas komponowania codziennego menu.

Co jeść, aby schudnąć jadłospis

Ciągłe uczucie głodu nie musi być Twoim utrapieniem. Stosując dietę dopasowaną do dziennego zapotrzebowania energetycznego oraz jedząc regularnie odpowiednio skomponowane posiłki, schudniesz szybko i bez stresu. Warto do codziennego menu włączyć naturalne źródła węglowodanów złożonych, czyli pełnoziarniste kasze, płatki owsiane, płatki jęczmienne, ciemne makarony i brązowy ryż, białe mięso i chudy nabiał oraz warzywa i owoce. Można wspomagać się naturalnymi suplementami.

Ważne jest także to, aby pić wodę i samodzielnie przygotowywać posiłki, gdyż tylko wówczas możemy kontrolować spożywane kalorie.

Wyeliminować z diety trzeba natomiast wszelkie słodycze i inne źródła cukru (napoje gazowane, soki, nektary owocowe, słodkie jogurty, serki i desery mleczne) oraz niezdrowych tłuszczów (słone przekąski, ciasta i wyroby cukiernicze, fast-foody), tłuste mięsa i wędliny, produkty z białej mąki, a także dietetyczne przekąski np. płatki śniadaniowe, batony, chrupki, oraz alkohol.

Zdrowa, bogata w naturalne i jak najmniej przetworzone produkty dieta to klucz do sukcesu w odchudzaniu. Jedząc zdrowo, już po miesiącu zauważysz różnicę i odczujesz spadek masy ciała oraz lepsze samopoczucie.

Z losowo wybranej kategorii: Depilacja łonowa – jak uniknąć podrażnień po depilacji okolic intymnych?

Co można jeść na diecie bez ograniczeń?

Każda przesada jest szkodliwa dla naszego organizmu, dlatego dieta powinna być różnorodna. Powinna zapewniać także wszystkie substancje odżywcze i gwarantować dobre samopoczucie, dlatego nie zaleca się stosowania diet, których kaloryczność jest wyjątkowo niska. W przypadku niewielkiej nadwagi wystarczy swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne obniżyć o 500 kcal, co odpowiada rezygnacji z paczki owocowych żelków, 2 batonów, dużej porcji frytek lub dużego hamburgera.

Ile kilogramów można schudnąć w ciągu miesiąca?

Zdrowa dieta pozwala schudnąć średnio 2-4 kg w ciągu miesiąca, więc stosują ją przez 60 dni, schudniesz całkiem sporo, i co najważniejsze, bez uszczerbku na zdrowiu!

2 komentarze do “Jak schudnąć w dwa miesiące?

  • 4 lutego 2019 o 11:09
    Bezpośredni odnośnik

    Ale czy szybko to znaczy skutecznie? Dla każdego inne tempo chudnięcia będzie odpowiednie. Nie ma uniwersalnego przepisu, każdy organizm jest inny. Konsultacja u dietetyka, a następnie kontrola całego procesu i wspólna praca może przynieść naprawdę duży sukces. Ze swojej strony polecam [link usunięty]] chodziłam, chudłam pod okiem dietetyka, a waga się cały czas trzyma.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *