Atopowe zapalenie skóry głowy – jak nawilżyć skórę?

Coraz więcej osób choruje na atopowe zapalenie skóry. Być może i Ty należysz do kobiet, borykających się z tym problemem. Co gorsza, nie ma na nie jednego skutecznego lekarstwa. A świąd skóry najbardziej dokucza gdy dotyka… głowy.

Atopowe zapalenie skóry głowy – skąd się bierze?

Skórę atopową łatwo rozpoznać. Prawie każda posiadaczka tego męczącego schorzenia uskarża się na kilka charakterystycznych objawów atopii. Atopowe zapalenie skóry głowy może Cię dotyczyć jeśli:

  • odczuwasz, szczególnie w nocy, uporczywe swędzenie w okolicy włosów – czasami uprzykrza Ci życie bardziej niż zrobiłby to ból;
  • zauważyłaś na skórze drobne guzki, wyglądające jak wysypka. Są wypukłe i wycieka z nich wydzielina;
  • Twoja skóra jest nadwrażliwa i sucha, z trudem dotykasz podrażnionych miejsc;
  • w Twojej najbliższej rodzinie są osoby chorujące na atopowe zapalenie skóry głowy;
  • ostatnio dopada Cię silny stres;
  • masz już zdiagnozowany jeden lub kilka rodzajów alergii.

Jeśli dotyczą Cię te objawy atopii, prawdopodobnie cierpisz na zapalenie skóry. Choć to choroba, za którą odpowiedzialne są głównie geny (zaliczana jest w poczet schorzeń autoimmunologicznych), nie jest groźna, jeśli prawidłowo dbasz o skórę. Niekiedy wymaga dokładniejszego leczenia lekami immunopresyjnymi, zaleconymi przez lekarza, aby uniknąć kłopotliwych powikłań, takich jak astma czy problemy ze snem.

Temat z innej kategorii: Jak zregenerować zniszczone włosy?

Jak walczyć z zapaleniem skóry?

Z atopią skóry spokojnie da się żyć, jeśli pamięta się o kilka podstawowych zasadach pielęgnacji. Przede wszystkim:

  • wyluzuj! Stres bardzo niekorzystnie wpływa na atopowe zapalenie skóry, szczególnie na atopowe zapalenie skóry głowy. Im mniej nerwów, tym lepsza kondycja podrażnionej skóry i lepsze samopoczucie.
  • unikaj zadymionych pomieszczeń. Dym tytoniowy spowoduje zaostrzenie objawów atopii. Atopowe zapalenie skóry głowy powoduje, że skóra jest bardzo wrażliwa na wszelkie substancje chemiczne zawarte w papierosach.
  • nie rozdrapuj guzków. Drapanie sprawi, że i tak dokuczliwe swędzenie atopii skóry głowy jeszcze bardziej się nasili.
  • spróbuj terapii światłem. Kontrolowane naświetlania promieniami UVB łagodzą podrażnioną skórę i zmniejszają objawy atopowego zapalenia skóry głowy.
  • nie przesadzaj jednak z opalaniem. Zbyt długa ekspozycja na działanie promieni słonecznych bez zabezpieczenia w postaci filtra może skończyć się poparzeniem!
  • stosuj mokre okłady na szczególnie drażliwe miejsca, na przykład przy czole czy za uszami. Znacznie złagodzi to świąd skóry, spowodowany atopowym zapaleniem skóry głowy.
  • nigdy nie smaruj zmian zapalnych skóry kitem pszczelim! To nieprawda, że łagodzi uczucie świądu atopowej skóry. Wręcz przeciwnie: w najgorszym razie może jeszcze pogorszyć stan skóry i pozostawić trwałe blizny;
  • od czasu do czasu, dodaj do kąpieli trochę sody oczyszczonej lub płatków owsianych. Atopia skóry powinna wówczas mniej dawać się we znaki.

A co z pielęgnacją atopowego zapalenia skóry?

Jeśli borykasz się z atopowym zapaleniem skóry głowy, to masz wyjątkowego pecha – tę część ciała najtrudniej bowiem pielęgnować. Jednak dla chcącego, nic trudnego! Podstawą powinien być dobry szampon. Wybierz na przykład ten od La Roche-Posay, Kerium Szampon przeciwłupieżowy. Doskonale nada się także dla cierpiących na atopię skóry głowy. Skutecznie zwalcza łupież, już od pierwszego zastosowania. Dzięki zawartości w składzie kwasu lipidohydroksylowego, łatwo usuwa zrogowaciały naskórek, będących zmorą osób z atopią skóry głowy.

Włosy odzyskują zdrowy wygląd i blask, a skóra przestaje być sucha, zaczerwieniona i swędząca. Kerium Szampon przeciwłupieżowy można stosować codziennie – wystarczy wmasować go w skórę, głowy pozostawić na kilka minut (dłużej niż tradycyjny szampon) i spłukać. Atopia skóry znacząco się zmniejszy, a rezultaty będą widoczne już od pierwszego zastosowania.

Z kategorii dla kobiet:Jak powiększyć biust metody naturalne

Do tego, łupież nie wraca – dobry szampon potrafi skutecznie rozprawić się ze złuszczającym się naskórkiem. Przy atopii skóry głowy zawsze należy zasięgnąć porady lekarza, jednak odpowiednie kosmetyki i świadoma pielęgnacja potrafią zdziałać prawdziwe cuda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *