Lecznicza głodówka

glodowkaGlodowka lecznicza jest jednym ze sposobów na odtrucie organizmu i pozbycie się szkodliwych toksyn magazynowanych m.in. w wątrobie i nerkach. Jak przeprowadzić głodówkę oczyszczającą? Jak przygotować organizm przed głodówką?

Jednodniowe oczyszczanie organizmu

Wszelkie kuracje oczyszczające i odchudzające poprzez głodówkę należy stosować ostrożnie i po wcześniejszym zapoznaniu się ze stanem własnego zdrowia. Najmniej niebezpieczne są głodówki trwające 24 – 36 godzin i właśnie takie polecane są dla osób chcących jedynie wspomóc mechanizmy oczyszczania organizmu i posiadających niewielką nadwagę.

Głodówki lecznicze

Niektóre osoby stosują głodówki, jako sposób na zyskanie szczuplejszej sylwetki np. przed wielkim wyjściem. Faktycznie taka głodówka pozwoli nieco schudnąć, jednak musimy liczyć się z tym, że znacznie osłabi organizm, a tym samym pogorszy także ogólne samopoczucie.

Oczyszczanie organizmu głodówka

Jak działa głodówka oczyszczająca? W okresie głodówki organizm zaczyna czerpać energię z nadmiaru tkanki tłuszczowej, którą zmagazynował w czasie „dostatku”, proces ten nazywa się żywieniem wewnątrzustrojowym. Zachodzące w czasie głodówki procesy detoksykacji pozwalają szybko odczuć poprawę samopoczucia oraz powodują przypływ sił witalnych.

Małachow lecznicza głodówka

3 dni głodówki – Głodówkę oczyszczającą powinniśmy stosować z umiarem. Im dłuższa kuracja, tym rzadziej powinniśmy ją przeprowadzać. Okres głodówki może trwać nawet do 14 dni jednak tak ekstremalne kuracje są dość kontrowersyjne i zagrażają zdrowiu nawet, jeżeli nasz organizm jest bardzo silny. Warto pamiętać, że jeżeli nie posiadamy odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej, która pozwoli zapewnić ciągłe dostawy energii do życia zaczniemy spalać tkankę mięśniową, a to grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi oraz pogorszeniem wyglądu.


Preparaty oczyszczające organizm z toksyn – Każda głodówka oczyszczająca organizm jest sprawdzianem naszej silnej woli oraz wytrzymałości. Jeżeli nie jesteśmy pewni jak zareaguje nasz organizm na głodówkę lepiej zdecydować się na prostsze, choć nie mniej skuteczne rozwiązanie. Efekt identyczny jak głodówka zapewni stosowanie preparatów oczyszczających np.

Zobacz osobę, która przeprowadziła głodówkę, jakie widzi wady a jakie zalety:

Untoxin, który szybko i skutecznie usunie z organizmu toksyny oraz przywróci dobre zdrowie i samopoczucie bez konieczności stosowania ścisłego postu. Preparat zawiera naturalne związki, które usprawniają działanie układu wydalniczego, a jego specjalnie opracowana formuła pozwala także usprawnić metabolizm i przyśpiesza odchudzanie.

Odchudzanie głodówka

Odrębnym rodzajem głodówek oczyszczających są tzw. monodiety, które zakładają spożywanie np. warzyw lub owoców, jogurtów, soków itp. Ten sposób na oczyszczanie organizmu z toksyn pozwala nieco zredukować dokuczliwy głód i osłabienie, jednak nie czyni głodówki przyjemniejszą.

Jak przygotować się do głodówki

Decydując się na oczyszczanie organizmu poprzez głodówkę najlepiej już na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kuracji stopniowo ograniczać ilość spożywanych kalorii. Z codziennej diety na początku należy wyeliminować mięso, tłusty nabiał oraz słodycze i zastąpić je warzywami i owocami w dużych ilościach.

Trzydniowa głodówka

Ważnym elementem każdej kuracji oczyszczającej jest spożywanie dużej ilości wody mineralnej. Niektóre głodówki dopuszczają także inne napoje m.in. zieloną herbatę oraz napary ziołowe. Warto pamiętać, że woda jest podstawą życia i nie możemy zapominać o odpowiednim nawodnieniu w czasie głodówki. Ilość spożywanej wody powinniśmy zwiększyć do minimum 2,5 litra na dobę.

Głodówki odchudzające

W okresie głodówki należy unikać intensywnego wysiłku, najlepiej postarać się o urlop i dużo odpoczywać, aby dodatkowo nie osłabiać organizmu aktywnością. Niewskazane jest także prowadzenie samochodu oraz obsługa maszyn, gdyż głodówka może powodować omdlenia i wpływać na szybkość naszych reakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *