Korzeń arcydzięgla zastosowanie

korzenArcydzięgiel korzeń – Zioła stanowią podstawę wielu terapii naturalnych. Od wieków znajdują zastosowanie w cenionej medycynie chińskiej, jednak ich używanie przynosi nie tylko same dobroczynne działania. Zioła stosowane zgodnie z przeznaczeniem i pochodzące z pewnego źródła mogą przynieść ulgę w wielu dolegliwościach i poprawić funkcjonowanie organizmu.

Arcydzięgiel lekarski

Decydując się na ziołolecznictwo, zwłaszcza z wykorzystaniem azjatyckich i sprowadzanych do naszych zielarni mieszanek, musimy szczególnie zwracać uwagę na ich pochodzenie oraz wiedzę sprzedawców, gdyż chińskie leki o niewiadomym składzie mogą nam poważnie zaszkodzić.

Korzeń arcydzięgla litworu

Specjaliści zajmujący się medycyną chińską podkreślają, że zioła powinny być dobierane indywidualnie do każdego pacjenta tak, aby znormalizować przepływ wewnętrznej energii Jin i Jang, której zaburzenie skutkuje różnorodnymi dolegliwościami.

Może cię zainteresować temat: Ziołolecznictwo ojców Bonifratrów

Korzeń arcydzięgla działanie

Medycyna chińska w leczeniu bólu – Jednym z często wykorzystywanych w medycynie chińskiej, ziół jest korzeń arcydzięgla. Bez problemu znajdziemy go w wielu sklepach w postaci sproszkowanej, często także stanowi składnik mieszanek ziołowych do leczenia konkretnych dolegliwości.

Arcydzięgiel nalewka

korzenKorzeń arcydzięgla stosuje się w leczeniu dolegliwości bólowych m.in. na tle reumatycznym i zwyrodnieniowym, które nasilają się wraz ze zmianami pogody i dokuczają nam podczas zwiększonej wilgotności powietrza, przy bólach głowy i zębów na tym samym tle oraz w przypadku drętwienia kończyn Mieszanki zawierające w sobie arcydzięgiel, imbir i korzeń goryczki wykorzystuje się w łagodzeniu dolegliwości związanych z drętwieniem i bólem karku, pleców oraz rąk i nóg. Korzeń arcydzięgla zmieszany z łodygą efedry łagodzi bóle towarzyszące przeziębieniu oraz grypie.

Korzeń arcydzięgla właściwościprzeciwwskazania do stosowania Preparatów zawierających w składzie korzeń arcydzięgla nie należy stosować do leczenia gorączki bez dreszczy oraz chorób określanych przez medycynę chińską mianem „gorących” np. dolegliwości przebiegających z przyśpieszonym tętnem i pragnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *