Jak prawidłowo dobrać stanik

411_3Prawidłowo dobrany biustonosz ma przede wszystkim za zadanie podtrzymywać kobiece piersi tak, aby na długo zachowały swój kształt. Niestety wiele kobiet kupując stanik kieruje się jedynie jego wyglądem, a nie wygodą i głównym przeznaczeniem, co prowadzi do deformacji piersi, bolesnych otarć, a nawet zaburzeń w przepływie krwi i limfy w obrębie biustu.

Jak dobrać odpowiedni biustonosz

Aby stanik spełniał swoją rolę powinien posiadać odpowiedni rozmiar. Zbyt mały lub za duży nie wyeksponuje pięknych piersi i będzie powodował naszą niewygodę.

Temat z innej kategorii: Schudnąć na twarzy

Dawniej w sklepach z damską bielizną można było liczyć na fachową pomoc brafiterki, która pomagała dobrać biustonosz lub gorset idealnie dopasowany do potrzeb danej klientki, co obecnie jest dużą rzadkością i niestety powoduje szereg kłopotów podczas zakupów.

Jak dobrać stanik push up

Zanim kupimy biustonosz należy przede wszystkim określić rozmiar i typ stanika, który będzie nam potrzebny. W sklepach znajdziemy biustonosze sportowe, typu pusch up, na cienkich i grubych ramiączkach oraz liczne modele z fiszbinami, które mają za zadanie podnieść i wyeksponować piersi oraz wiele modeli pośrednich nadających się do różnych zastosowań. Który wybrać? Przede wszystkim wygodny i dopasowany do rozmiaru piersi.

Staniki dla nastolatek

W przypadku małego biustu możemy sobie pozwolić na zakup biustonoszy bez usztywnień i posiadających cienkie ramiączka, Duży biust wymaga natomiast dobrego podparcia, odpowiedniej miseczki oraz szerokich ramiączek, które nie będą wbijały się w ciało pod ciężarem piersi.

Ten temat może cię zaciekawić: Jak oszukac głód

Stanik jak dobrać

Jak określić rozmiar biustonosza? Rozmiar biustonosza poznamy po wcześniejszym wykonaniu pomiarów naszego ciała. Najpierw należy zmierzyć obwód pod biustem i odjąć od otrzymanej wartości 5 cm, które zyskamy dzięki regulacji obwodu biustonosza.


Następnie musimy zmierzyć obwód piersi na wysokości brodawek sutkowych. Posiadając obydwa wymiary należy odjąć od wartości obwodu biustu wynik otrzymany podczas mierzenia obwodu pod biustem – otrzymana wartość wskaże nam rozmiar miseczki biustonosza np.:

Staniki rozmiary

  • 24 cm – miseczka G
  • 22-23cm – miseczka F
  • 20-21cm – miseczka DD i E
  • 18-19cm – miseczka D
  • 16-17cm – miseczka C
  • 14-15cm – miseczka B
  • 12-13cm – miseczka A

miseczka

Biustonosz na mały biust

Przykładowo kobieta, której obwód pod biustem wynosi 75 cm, a różnica wskazująca na rozmiar miseczki to 14 cm powinna kupować biustonosze w rozmiarze 75 B.

Jak dobrać dobry stanik

Wybór odpowiedniego rozmiaru stanika sprawi, że będzie on właściwie podtrzymywał piersi i nie wpłynie negatywnie na ich kształt. Kupując stanik warto także zwracać uwagę na jego przeznaczenie – na wielkie wyjścia możemy pokusić się o bardziej fantazyjne modele, w codziennym użytkowaniu najlepiej sprawdzą się modele bezszwowe, a na siłownię lub do biegania biustonosze typowo sportowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *