Articulatio pro – jak działają suplementy na stawy

Articulatio pro to jeden z polecanych suplementów na ból stawów. Jak działa ten preparat? Czy warto właśnie w niego zainwestować pieniądze?

Leki na stawy „wyrastają” na sklepowych i aptecznych półkach, jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Nie ma się tutaj czemu dziwić – pracujemy coraz dłużej, społeczeństwo się starzeje, a brak ruchu równie dotkliwie, jak codzienna praca czy aktywność fizyczna odbija się na stanie naszych stawów. Dodatkowo stawy obciążają zbędne kilogramy oraz złe nawyki, które wprawdzie ułatwiają życie, jednak nie służą zdrowiu. Efektem są coraz bardziej dotkliwe bóle stawów, ich odczuwalna sztywność, która często uniemożliwia normalne funkcjonowanie oraz postępujący stan zapalny. W momencie, gdy zaczynamy odczuwać pierwsze objawy związane ze stawami najczęściej sięgamy właśnie po suplementy, jednak możemy je przyjmować także profilaktycznie – suplementacja preparatów na stawy polecana jest przede wszystkim wszystkim sportowcom, osobom obarczonym genetycznymi skłonnościami do chorób narządu ruchu, a także wszystkim z nadwagą, otyłością i prowadzącym siedzący tryb życia.

Co na stawy?

Glukozamina opinie – stawy najlepiej leczą preparaty dostarczając aktywnych związków wpływających na regenerację chrząstki stawowej, redukujących stany zapalne i usprawniających ruchomość stawów np. glukozaminy, chondroityny, czy kolagenu.  Niestety dieta na stawy nie dostarcza nam tych składników i z tego względu suplementacja okazuje się niezbędną koniecznością.

Articulatio pro – opinie

Choć opinie na temat działania tego preparatu są dość dobre, to niestety nie zawiera on kluczowych dla zdrowia stawów składników. Atutem jest tutaj naturalny skład, który może sprawdzić się w przypadku osób z niewielkimi bólami stawów czy szukających preparatu o działaniu typowo profilaktycznym. Jeżeli konieczna jest jednak szybka regeneracja chrząstki stawowej lepiej sięgnąć po suplement na bazie glukozaminy.

Co najlepsze na stawy?

Wybór preparatu na stawy uzależniony jest od indywidualnych potrzeb oraz kondycji stawów. Nie wszystkie tabletki na kolana działają w równie efektywny sposób i radzą sobie z zaawansowaną chorobą zwyrodnieniową. Wybierając Articulatio pro możemy zyskać naturalne wspomaganie leczenia suplementami na bazie glukozaminy, gdyż zawartość związków obecnych w składnikach preparatu m.in. pokrzywie, mniszku lekarskim, korzenia Maca czy skrzypie polnym wspomaga naturalne procesy regeneracji stawów i w połączeniu z preparatami zawierającymi glukozaminę zapewnia jeszcze lepsze efekty kuracji.