Prohormony skutki uboczne

prohormony skutki uboczne

Prohormony skutki uboczneprohormony to naturalne pochodne substancji anaboliczno-androgennych. Wprowadzone do organizmu ludzkiego, ulegają enzymatycznemu przekształceniu w hormony (między innymi testosteron). W swoim działaniu są podobne do sterydów, jednak uchodzą za dużo bezpieczniejsze dla zdrowia.

Prohormony a sterydy

Najlepsze prohormony stymulują do wydajniejszego działania te hormony, które są już obecne w organizmie. Przez producentów są określane jako zdrowsza alternatywa dla nielegalnych sterydów anabolicznych.

Najlepsze prohormony

Prohormony pobudzają do działania receptory androgenne, co powoduje efekt anaboliczny. Głównym ich zadaniem jest podwyższenie poziomu testosteronu oraz zwiększanie masy mięśniowej i siły. Dodatkowo mogą pobudzać spalanie tkanki tłuszczowej, a jednocześnie redukować utratę tkanki mięśniowej.

Podobny tematycznie: Trenbolon Enantat sprzedam

Prohormony skutki uboczne

Negatywne efekty działania prohormonów mogą by zarówno drobne, jak i poważne. Jednym z najczęstszych skutków ubocznych jest ginekomastia, czyli powiększenie gruczołu sutkowego. Inne niepożądane efekty to trądzik, łysienie, przerost prostaty i kurczenie jąder. Ponieważ substancje te wykazują działanie hepatoksyczne, ich stosowanie może uszkodzić wątrobę. Przyjmowanie prohormonów zmienia również profil lipidowy, zwiększając ilość złego cholesterolu we krwi.

prohormony skutki uboczne

Objawy psychologiczne

Najczęstsze objawy natury psychicznej to agresja, drażliwość, nadmierne zmęczenie, senność i depresja. Jeśli skutki uboczne stosowania prohormonów są nasilone, zaleca się ich odstawienie lub znaczne zmniejszenie dawki.

Prohormony skutki uboczne – jak im zaradzić?

Aby załagodzić negatywne skutki działania prohormonów, można zażywać substancje antyestrogenowe. Z jednej strony obniżają one poziom estrogenów, a z drugiej wzmagają produkcję testosteronu. W celu odblokowania wydzielania testosteronu stosuje się takie preparaty jak Clomid czy Nolvadex.

Najlepsze prohormony przerwa po cyklu

Dobrą praktyką jest cykliczne stosowanie PCT, czyli terapii po cyklu, mające za zadanie ustabilizowanie naturalnej produkcji hormonów. Niedopuszczalne jest stosowanie prohormonów bez żadnej przerwy. Czas stosowania preparatu jest podany na opakowaniu i należy go przestrzegać, aby uniknąć poważnych problemów z gospodarką hormonalną.

Może cię zainteresować: Dieta na budowę masy mięśniowej

Po zaprzestaniu suplementacji może nastąpić nawet spadek masy mięśniowej. Aby temu zapobiec, należy łączyć dawkowanie prohormonów z odpowiednią dietą wysokobiałkową oraz intensywnym wysiłkiem fizycznym nastawionym na budowanie masy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *