Odchudzanie po 50

Odchudzanie po 50 – roku życia kobieta zwykle jest już po menopauzie, zatem dbanie o sylwetkę jest szczególnie ważne. Zmiany hormonalne zachodzące podczas menopauzy doprowadzają do gromadzenia tkanek tłuszczowych w obrębie pasa, a dodatkowo huśtawka nastrojów wzmaga apetyt na produkty zawierające cukier i podjadanie między posiłkami.

Jednak ekstremalne odchudzanie wcale nie jest sposobem na kobiece problemy – możesz schudnąć szybko i bezpiecznie, jeżeli oprócz diety postawisz także na skuteczne suplementy naturalne.

Kobieta 50 +

Okres po 50-tce jest to szczególny czas w życiu kobiety, dlatego, aby zachować zdrowie oraz szczupłą sylwetkę należy poświęcić więcej uwagi spożywanym produktom, oraz zwiększyć aktywność fizyczną podczas dnia. W tym wieku metabolizm zaczyna spowalniać więc warto pomyśleć o jakichś spalaczach tłuszczu.

Z innej kategorii: Johimbina forum opinie  

Plan odchudzania

Aby zadbać o całe ciało po 50 roku życia, należy wystrzegać się produktów wysokotłuszczowych, które przez zwolnioną przemianę materii prowadzą do odkładania się tłuszczu. W tym celu należy zmienić mleko wysokotłuszczowe na to posiadające 1,5% tłuszczu, zrezygnować ze smarowania pieczywa, a także dodawać do potraw łyżkę oliwy, która bogata jest w witaminę E, pozwalającą utrzymać zdrowy wygląd skóry na dłużej.

Losowo wybrany temat: Mała łazienka zdjęcia

Jak zacząć odchudzanie?

Warto wzbogacić dietę w produkty bogate w kwasy omega 3 takie jak ryby, w szczególności ryby morskie. Należy również spożywać chude mięso np. kurczak lub indyk, jednak bez skóry, która zawiera dużą ilość tłuszczu. Potrawy gotować lub dusić, wystrzegać się potraw smażonych. Dodatkowo dieta powinna być bogata w białko, które zawarte jest nie tylko w mięsie, ale i produktach pochodzenia mlecznego, jajkach, rybach, warzywach strączkowych oraz soi, która jest również bogata w fitohormony, składnik, który jest bardzo korzystny w okresie menopauzy.

Może cię zainteresować temat: Jakie ubrania wyszczuplają?

Odchudzanie po 50

Ważnym elementem w codziennej diecie jest też wapno, które pozwoli uniknąć osteoporozy, a znaleźć je można w produktach mlecznych, serach czy sardynkach. Aby ograniczyć wytrącanie z organizmu wapnia, należy zrezygnować z codziennego picia kawy, która przyczynia się do wypłukiwania tego składnika. Każdy z posiłków powinien zawierać warzywa, które są źródłem błonnika i wspomagają układ trawienny oraz przemianę materii.

Odchudzanie bez ćwiczeń jest niezwykle trudne. Aby zachować szczupłą sylwetkę, warto zamienić wieczorne oglądanie telewizji na 40-minutowy spacer, który poprawi krążenie, samopoczucie, a także pozytywnie wpłynie na figurę.

Jeden komentarz do “Odchudzanie po 50

  • 28 czerwca 2017 o 22:01
    Bezpośredni odnośnik

    Po 50 najlepiej zastosować jakiś spalacz tłuszczu. Z własnego doświadczenia wiem, że odchudzanie się bez żadnego suplementu nie ma najmniejszego sensu bo waga w ogóle nie spada. Niestety w tym wieku mamy już dużo wolniejszą przemianę materii a i ochoty na ćwiczenia brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *