Odchudzanie po 40

Odchudzanie po 40 roku życia nie jest łatwe, jednak możliwe i potrzebne, ponieważ po przekroczeniu właśnie tego progu życia metabolizm spada, a aktywność fizyczna jest często mniejsza niż dotychczas.

Odchudzanie po 40 roku życia

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni po 40 roku życia oddają się częściej pasji leniuchowania, co bywa zgubne w skutkach. Kobiety w tym wieku przechodzą dodatkowo w okres menopauzy, co sprzyja wahaniom nie tylko nastroju, ale i wagi. Dodatkowo pogorszenie samopoczucia sprzyja podjadaniu, a spowolnione procesy metaboliczne odkładaniu tłuszczu w tkankach.

Z innej kategorii: Johimbina forum opinie

Z kolei u mężczyzn zachodzi szereg zmian, między innymi spadek masy mięśniowej oraz pierwsze problemy z potencją (w przypadku mężczyzn). Jest to czas, w którym mężczyźni częściej oddają się mniej aktywnym sposobom spędzania czasu, co powoduje, że tkanka tłuszczowa odkładana jest w okolicach brzucha.

Odchudzanie na zawołanie

Czy odchudzanie po 40 roku życia jest w ogóle możliwe? Aby zrzucić zbędne kilogramy po 40-stce, należy szczególną uwagę poświęcić diecie i produktom w niej zawartych. Ważnym elementem są również nawyki żywieniowe. Te złe mogą doprowadzić nas w ślepą uliczkę zbędnych kilogramów. Należy również pamiętać, że u człowieka po 40 roku życia próg dziennego zapotrzebowania kalorycznego znacznie się zmniejsza.

Może cię zainteresować temat: Co dobre na spalanie tkanki tłuszczowe 

Odchudzanie po 40 – czego unikać?

Wspomaganie odchudzania – kobiety i mężczyźni w tej grupie wiekowej powinni wystrzegać się cukrów prostych, które są doskonałym źródłem energii, jednak powodują skoki poziomy glukozy we krwi, co skutkuje nadmierną sennością, a także wahaniami nastroju. Jednak aby tego uniknąć, nie wystarczy zrezygnować ze słodyczy, ciast czy słodzonych napojów – słodkie owoce również warto ograniczyć. Kolejnym etapem jest zwrócenie uwagi na ilość spożywanej soli, która podnosi ciśnienie krwi, które z kolei niekorzystnie wpływa na zdrowie organizmu. Najlepszym sposobem jest całkowite wykluczenie soli z diety lub znaczne jej ograniczenie.

Dieta odchudzajaca dla 40 latki

Osoby po 40-stce powinny jeść 5 posiłków dziennie, które będą składać się z produktów pełnoziarnistych, gdyż zawierają one duże ilości błonnika, który wspomaga układ trawienny. Dieta powinna być również bogata w białka, tłuszcze oraz węglowodany. Najważniejszy jest umiar, wszystko w większych ilościach szkodzi.

Losowo wybrany: Perle Bleue opinie

Do diety możemy również dołączyć zieloną herbatę, która znakomicie wspomaga przemianę materii, a dodatkowo działa przeciw nowotworowo. Dietę warto wspomóc treningami, każdy ruch oraz wysiłek fizyczny pozytywnie wpływa nie tylko na figurę, ale i samopoczucie, które bywa bardzo zachwiane w tym szczególnym okresie życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *