Ziołolecznictwo ojców Bonifratrów

ziolaBonifratrzy to zakonnicy, którzy mają na celu niesienie pomocy ludziom chorym i cierpiącym. Przez długie lata zgłębiali wiedzę opanowując sztukę ziołolecznictwa do perfekcji. W mieszankach ziół przygotowywanych przez braci, gustują nie tylko Polacy, ale też osoby przybywające zza granicy.

Może cię zainteresować temat: Najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe

Zielnik klasztorny Bonifratrzy – prowadzą własną przychodnię, mają też własne apteki zielarskie, które rozproszone są na terenie Polski w kilku większych miastach.


Ziołolecznictwo bonifratrów

W ofercie aptek księży Bonifratrów znajdują się rozmaite mieszanki ziół, które mają działać na szereg różnych dolegliwości. Należy tu wymienić następujące:

Zioła zakonników

  • Zioła wykorzystywane w przypadku problemów z chorobami układu nerwowego.
  • Na pobudzenie układu nerwowego pomaga kwiat lawendy i korzeń pokrzyku.
  • Z kolei uspokajająco działa między innymi korzeń kozłka oraz kora kaliny.
  • System nerwowy wzmocnią z kolei takie zioła jak kwiat arniki i lawendy.

cholesterol

Zioła na odchudzanie bonifratrów

W zakresie leczenia chorób przewodu pokarmowego, Bonifratrzy zalecają korzeń prawoślazu jeżeli mają działać osłonowo, a także na przykład korzeń omanu, gdy ma poprawiać trawienie. Doskonałym środkiem przeczyszczającym okaże się kora szakłaku i kruszyny, a z kolei przeciwbiegunkowo zadziałają takie zioła jak kłącze wężownika.

Warto zapoznać się z tematem: Glutaminian sodu szkodliwość

Na problemy z układem oddechowym bracia zalecają zależnie od objawów owoc anyżu, kwiat polny maku i wiele innych. Cierpiącym na choroby układu krążenia proponowane jest ziele serdecznika, albo żarnowca.


Bonifratrzy ziołolecznictwo

Zioła wykorzystywane na potrzeby leczenia chorób układu moczowego to często korzeń lubczyku, biedrzeńca, bądź pietruszki.

Zioła na cholesterol ojców bonifratrów

Do leczenia chorób kobiecych polecają zioła typu liść ruty, kwiat jasnoty białej oraz malwy czarnej, maść z oczaru. Choroby skóry mogą być powodem do stosowania takich ziół jak chociażby ziele nostrzyka i krwawnika, korzeń żywokostu czy kwiat rumianku.

Temat z innej kategorii: Jak oszukac głód

Krople na odchudzanie ojców bonifratrów

BonifratrpwieO ziołach jakie polecają Bonifratrzy można mówić dość długo, bo jest ich łącznie bardzo dużo. Każde odpowiada za leczenie innych dolegliwości. Bonifratrzy silnie wierzą, że metody te są skuteczne. Podpowiadają również chorym, jak przygotowywać zioła przed zastosowaniem.

Zioła od bonifratrów

Jeżeli ktoś cierpi na przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby, zdaniem tych oto specjalistów powinien przygotować mieszankę z użyciem przetacznika, korzenia mniszka lekarskiego, macierzanki wonnej i kwiatu podróżnika. Zioła te trzeba zalać szklanką wrzątku i pozostawić na dziesięć minut, a później należy spożywać tę miksturę w ilości dwóch szklanek dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *