Leki na przeziębienie

Zaczął się sezon na przeziębienie. Ta nieprzyjemna dolegliwość może Cię dopaść w każdej chwili, więc warto mieć leki na przeziębienie w domowej apteczce. Jeśli jeszcze nie jesteś przygotowany na ataki kataru, kaszlu i bólu gardła, zajrzyj tutaj , a na pewno znajdziesz produkty, które szybko pozwolą Ci stanąć na nogi i wrócić do codziennych zajęć.

Czym jest przeziębienie

Przeziębienie jest wirusową chorobą górnych dróg oddechowych, czyli zapalenie błony śluzowej nosa i gardła. Dolegliwość ta powszechnie występuje u ludzi w okresie jesienno-zimowym oraz wczesnowiosennym. Jeśli masz katar, kaszel, a poza tym boli Cię głowa i gardło i utrzymuje się stan podgorączkowy lub niewielka gorączka, to najprawdopodobniej dopadło Cię przeziębienie. Dodatkowo możesz odczuwać osłabienie i bóle mięśniowe. Przeziębienie nie jest groźną dolegliwością, o ile nie pozostawi się jej samej sobie. Jeśli odczuwasz pierwsze objawy, sięgnij po leki na przeziębienie.

Leki na przeziębienie

Leki na przeziębienie działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo. Osoby zdrowe, niemające kłopotu z przewodem pokarmowym, mogą zażywać leki zawierające ibuprofen i naproksen. Natomiast jeśli masz wrażliwy żołądek, kup w aptece produkt zawierający paracetamol. Właśnie paracetamol zawierają tzw. leki złożone. Oprócz tego w ich składzie znajdują się inne składniki, wzmacniające efekt kuracji. Decydując się na taki produkt, nie zażywaj niczego innego. Aby wyleczyć przeziębienie z całą pewnością, przydadzą Ci się syropy na kaszel, krople lub aerozole do nosa. Kiedy męczy Cię okropny nieżyt nosa, a wydzielina jest gęsta, warto sięgnąć po wodę morską w aerozolu. Jeśli chodzi o syropy, to wybierz uniwersalny, zwalczający zarówno kaszel mokry jak i suchy. Przeziębieniu często towarzyszy ból gardła. Warto zatem zaopatrzyć domową apteczkę w tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne do ssania lub lek w aerozolu o podobnych właściwościach.

Przeziębienie? Poleż w łóżku

Odpowiednio dobrane leki na przeziębienie pewno pomogą pokonać infekcję, ale Ty też musisz nieco zwolnić i skupić się na procesie leczenia. Aby skutecznie i w miarę szybko wyleczyć przeziębienie, powinieneś położyć się do łóżka, by dać lekom czas na działanie. Jednocześnie możesz się wspierać, pijąc herbatę z sokiem malinowym lub mleko z miodem i czosnkiem. Dobrze dobrane leki na przeziębienie zadziałają w ciągu kilku dni, a Ty będziesz mógł wrócić do normalnego trybu życia.