Gdzie specjaliści kupują takie sprzęty jak parawan medyczny czy stetoskop kardiologiczny?

Sprzęty medyczne to specjalistyczne akcesoria, o których osoba ze świata pozamedycznego nawet nie ma pojęcia. Jednak takie rzeczy jak stetoskop czy parawan medyczny każdy z nas kojarzy. Czy wiedzieliście, że wyróżniamy kilka rodzajów stetoskopów? Co ciekawe najczęściej to stetoskop internistyczny styka się z naszym badanym ciałem.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • Co warto wiedzieć o stetoskopie medycznym?
  • Gdzie można kupić stetoskop?

Idąc na wizytę do naszego lekarza, najczęściej nawet nie zastanawiamy się, z jakich sprzętów oraz akcesoriów korzysta nasz lekarz rodzinny lub lekarz konkretnej specjalności. Takie sprzęty jak parawan medyczny czy fartuch lekarze kupują w specjalistycznych hurtowniach ze sprzętami dla branży medycznej. Co ciekawe niektóre akcesoria jak stetoskop medyczny możemy podzielić na stetoskop pediatryczny czy stetoskop kardiologiczny. Skąd wziął się ten intrygujący podział?

Jak używane są stetoskopy kardiologiczne i inne stetoskopy medyczne?

Dobrze działający stetoskop lekarski to podstawowe narzędzie w pracy lekarza. Co ciekawe stetoskopów używają interniści, lekarze pediatrzy i lekarz anestezjolog. Dla lekarzy tych specjalności ich stetoskop wyposażony jest nieco inaczej. Dla lekarzy w stetoskopie liczy się dwustronna głowica stetoskopu. Głowica jest wykorzystywana do osłuchania pacjenta w trakcie badania lekarskiego. Dla lekarzy bardzo liczy się to czy stetoskop posiada wysoką czułość akustyczną. To bardzo ważny element działania stetoskopu. Z kolei dla małych pacjentów liczą się ciepłe obwódki stetoskopu, które dają dzieciom komfort w trakcie badania.

Stetoskop littmann- co to za rodzaj stetoskopu?

Ta tajemniczo brzmiąca nazwa odnosi się do specjalistycznych stetoskopów kadriologicznych, używanych w gabinetach i na oddziałach kardiologii w całym kraju. To sprzęt najwyższej klasy, który ułatwia lekarzowi specjaliście pierwszy etap badania pacjenta. Na rynku dostępnych jest wiele stetoskopów tej marki. Między innymi stetoskopy Littmann Classic II. Taki stetoskop posiada membranę, która w zależności od stopnia nacisku dostosowuje się do o osłuchu i jego częstotliwości (wysokich i niskich częstotliwości). Głowica stetoskopu jest dwustronna. Dwustronna membrana w stetoskopie jest bardzo potrzebna lekarzom do badania małych pacjentów, osób z niską masą ciała lub obandażowanych pacjentów, a także do osłuchiwania naczyń szyjnych. Bardzo bogaty wybór stetoskopów sprawia, że nawet lekarze zadają sobie pytanie jaki stetoskop wybrać dla lepszego komfortu pracy