Jak wykonać drenaż limfatyczny?

drenaz_limfatycznyMasaż jest jednym ze sposobów wspomagania terapii odchudzającej. Manualny drenaż limfatyczny to rodzaj masażu, który ma na celu usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Jak działa drenaż limfatyczny?

Warto przeczytać: Jak mniej jeść

Oczyszczanie limfy

Szukając skutecznej metody na pozbycie się nadmiaru kilogramów i wiążącego się z nadwagą cellulitu często udajemy się do gabinetu masażu i tam szukamy pomocy. Czy zabiegi kosmetyczne i fizykoterapeutyczne faktycznie są w stanie wspomóc utratę wagi i pomogą odzyskać nieskazitelnie gładką skórę? Drenaż limfatyczny co to jest?

Układ limfatyczny choroby

Ma on za zadanie usprawnić funkcjonowanie limfy w organizmie. Układ limfatyczny posiada podobną budowę, jak układ krwionośny, jednak nie ma „wbudowanej” pompy w postaci serca i z tego powodu mogą przytrafiać się problemy z przepływem limfy w naczyniach, które powodują obrzęki, zaburzają pracę organizmu oraz przyczyniają się do powstawania wielu dolegliwości zdrowotnych.

Drenaż limfatyczny kończyny górnej

Decydując się na zabieg drenażu limfatycznego możemy znacznie poprawić przepływ limfy w naczyniach oraz zlikwidować zastoje, jednak sam masaż nie spowoduje natychmiastowej utraty zbędnych kilogramów oraz redukcji cellulitu. Sam masaż działa ogólnoustrojowo, czyli w znacznym uproszczeniu usprawnia funkcjonowanie organizmu i pozwala pozbyć się niektórych dolegliwości.

Temat, który może cię zainteresować: Ciągle jestem głodna

Podczas zabiegu zostaje przywrócona równowaga wodno – elektrolitowa i tym samym wykazuje on działanie moczopędne, dlatego obserwujemy chwilowy spadek wagi i zanik cellulitu wodnego. Efekt ten nie utrzymuje się jednak długo – jeden masaż nie wystarczy, aby pozbyć się szpecącej ciało pomarańczowej skórki i gromadzonej przez lata tkanki tłuszczowej – drenaż limfatyczny brzucha.

Drenaż limfatyczny opinie

Mmasaż drenujący, choć nie jest receptą na zbędne kilogramy znacznie przyśpiesza metabolizm, oczyszcza organizm z toksyn, działa relaksacyjne oraz pomaga spalać tkankę tłuszczową i dlatego polecany jest podczas stosowania diety mającej na celu redukcję wagi.

Drenaż limfatyczny oczu

Oprócz manualnego drenażu limfatycznego skorzystać możemy z zabiegów mechanicznych, które wykonywane są z pomocą specjalnego pasa z poduszkami, które mają za zadanie uciskać odpowiednie obszary ciała i tym samym likwidować wszelkie problemy z przepływem limfy.

Masaż bańkami chińskimi

Drenaż limfatyczny efekty – ostateczne efekty stosowania zabiegów drenażu limfatycznego uzależnione są przede wszystkim od ich częstotliwości. Jeden czy dwa masaże nie są w stanie poprawić naszego wyglądu i usprawnić funkcjonowania organizmu w takim stopniu, ja cała seria.

Zobacz również: Co jeść na kolacje na diecie

Niestety zabieg taki nie jest polecany dla każdego i dodatkowo generuje spore koszty. Zanim przystąpimy do zabiegów należy wykonać wnikliwe badania w celu wykluczenia schorzeń i dolegliwości będących przeciwwskazaniem do jego wykonania. Opinie osób stosujących zabiegi drenażu limfatycznego są podzielone. Wiele zależy od doświadczenia masażysty oraz ilości zabiegów.

Dla kogo drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny polecany jest zarówno, jako zabieg estetyczny, jak i leczniczy. Oprócz redukcji cellulitu wodnego zapobiega także uczuciu ciężkich nóg, pozwala uniknąć żylaków oraz poprawia dotlenienie i odżywienie skóry. Szczególnie polecany jest dla osób po liposukcji oraz cierpiących z powodu obrzęków tłuszczowych (zastoje limfatyczne).

Drenaż limfatyczny wskazania

W celach leczniczych drenaż stosuje się przy m.in. dnie moczanowej, chorobie niedokrwiennej kończyn dolnych, chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz zaburzeniach troficznych skóry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *