Zagęszczanie włosów włóknami keratynowymi

Gęste włosy to marzenie wielu kobiet, jednak nie wszystkie mogą cieszyć się bujną fryzurą podarowaną przez matkę naturę. W takiej sytuacji pomocne okazują się preparaty kosmetyczne i właściwa dieta, tu na efekty trzeba jednak poczekać. Znacznie szybsze rezultaty zapewniają zabiegi zagęszczania włosów, wśród których znajduje się zagęszczanie włosów za pomocą włókien keratynowych.


1. Zagęszczanie włosów mikrowłóknami

2. Jakie włókna keratynowe są najlepsze?

3. Jakie efekty można osiągnąć?

Użycie mikrowłókien do zagęszczania włosów pozwala osiągnąć natychmiastowe efekty.

Zagęszczanie włosów mikrowłóknami

Działanie mikrowłókien polega na ich wczepianiu się w naturalny włos, co błyskawicznie pozwala osiągnąć pożądany efekt. Same włókna są naładowane elektrostatycznie, dzięki czemu długotrwale i z łatwością utrzymują się bez względu na warunki atmosferyczne. Nie obsypują się, a zwiększona objętość utrzymuje się do umycia włosów. Ważna jest jednak umiejętna aplikacja preparatu i korzystanie ze środków dobrej jakości.

Jakie włókna keratynowe są najlepsze?

Zagęszczanie włosów będzie miało najlepszy efekt przy zastosowaniu nanowłókien. Taka średnica umożliwia idealne zespolenie preparatu z włosem oraz jego odporność na działanie warunków atmosferycznych. Ważny jest także prawidłowy dobór kolorystyczny, aby uzyskać wrażenie naturalnej objętości. Włókna keratynowe do zagęszczania włosów powinny być przebadane dermatologicznie, aby zniwelować ryzyko podrażnień skóry głowy lub uszkodzenia struktury włosa. Kontrole jakości i testy pozwalają uniknąć niekorzystnych z przyczyn zarówno zdrowotnych, jak i wizualnych, alergii czy podrażnień. Z tego względu nie jest opłacalnym sięganie po preparaty niskiej jakości.

Jakie efekty można osiągnąć?

Dodawanie objętości fryzurze za sprawą włókien keratynowych to rozwiązanie praktyczne i wygodne. Pozwala w ciągu dosłownie kilku minut zyskać atrakcyjny wygląd, a łatwa aplikacja i długotrwały efekt przekładają się na komfort użytkowania. Preparat można stosować codziennie, a dodatkowy atut stanowi jego stosunkowo atrakcyjna cena.

Mikrowłókna keratynowe dostępne są w formie pudru lub spray’u. Ten pierwszy sprawdzi się u osób, które mają włosy średnio przerzedzone. W przypadku większych ubytków wskazany będzie aerozol, choć niektórzy twierdzą, że wygląda on mniej naturalnie i nadaje efekt pofarbowanej czupryny. Zwykle jednak są to kwestie indywidualne, a prawidłowo zaaplikowany preparat dobrej jakości nie będzie odbiegał wizualnie od prawdziwego włosa.