Synefryna opinie

synefryna opinieSynefryna to naturalny związek, który pozyskiwany jest z mało znanych w Polsce owoców cytrusowych o nazwie gorzka pomarańcza. Jest on często stosowany jako łagodniejszy zamiennik efedryny, niebezpiecznego dla zdrowia środka pobudzającego. Warto zwrócić uwagę na synefrynę, jeżeli zależy nam na skutecznym i bezpiecznym spalaniu tkanki tłuszczowej. Jest ona składnikiem wielu suplementów na odchudzanie.

Synefryna działanie

Synefryna różni się od efedryny tym, że pobudza wyłącznie receptory beta-3. Natomiast efedryna wywołuje pobudzenie wszystkich receptorów beta-adrenalinowych, co powoduje palpitacje serca, skoki ciśnienia i wysokie tętno. Synefryna działa pod tym względem łagodniej i jest bezpieczna dla zdrowia. Przede wszystkim obniża apetyt, pobudza przemianę materii i spalanie kalorii.

Nasila też proces termogenezy, który polega na zwiększaniu temperatury ciała i nasilaniu potliwości. Sprzyja to spalaniu tłuszczu. Pobudza również lipolizę, a więc rozkład komórek tłuszczowych i zmniejszenie ich rozmiaru.

Skutki uboczne stosowania synefryny

Naturalny związek synefryna jest bezpieczny dla osób zdrowych, jeśli stosujemy go w dopuszczalnych dawkach. Czy są jakieś przeciwwskazania? Substancji nie powinny stosować osoby z chorobami układu krążenia, takimi jak nadciśnienie, arytmia czy choroby mięśnia sercowego. Nie mogą go przyjmować osoby chore na jaskrę, borykające się z migreną, kobiety w ciąży i karmiące. Niebezpieczne jest łączenie synefryny z antydepresantami i lekami wpływającymi na pracę układu nerwowego.

Sprawdź również: Spirulina – opinie  

Synefryna cena

Nie zaleca się przekraczania dawki 30 mg synefryny na dzień, chociaż informacje na ten temat są w różnych źródłach dosyć sprzeczne. Popularne suplementy zawierające synefrynę to OLIMP Thermo Speed Extreme, NUTREND Synephrine czy MAN Scorch. Pamiętajmy, aby dawkować suplementy zgodnie z wytycznymi producenta.

Synefryna opinie

Musimy mieć świadomość, że żaden spalacz tłuszczu nie zadziała w pojedynkę. Pozytywne opinie na temat synefryny pojawiają się przede wszystkim u osób, które łączą jej stosowanie z odpowiednią dietą i treningami.

Jeden komentarz do “Synefryna opinie

  • 22 czerwca 2017 o 19:36
    Bezpośredni odnośnik

    Nie ma co tego porównywać do efedryny, która hamowała apetyt i w połączeniu w kofeiną dawała niezłego kopa. A ta Synefryna to jak dla mnie nie działa w ogóle, nic nie poczułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *