Pacjenci wypowiadają się na forum: Ketonal Active

Ketonal Active cieszy się dobrą opinią wśród pacjentów jako środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Preparat szybko się wchłania i celnie trafia w miejsce dolegliwości. Ceniony jest nie tylko ze względu na szerokie spektrum działania, ale też dostępność w aptekach stacjonarnych i internetowych.

Co wyróżnia Ketonal Active?

Ketonal Active to lek o silnym działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, powszechnie dostępny bez recepty w aptekach stacjonarnych i internetowych. Preparat wykazuje szerokie działanie na dolegliwości różnego pochodzenia. Skuteczność zawdzięcza substancji czynnej, jaką jest ketoprofen, a także związkom pomocniczym, ułatwiającym jego wchłanianie do układu pokarmowego i rozprowadzanie po krwiobiegu.

Ketonal Active wyróżnia się szybkością i efektywnością działania. Już po 30 minutach od zażycia można odczuć ustępowanie objawów, a w ciągu 90 minut lek osiąga wartość maksymalną w osoczu krwi, co oznacza, że jeszcze na długo po spożyciu utrzymuje się w organizmie i wpływa na hamowanie syntezy przekaźników receptorów bólowych, odpowiedzialnych za pojawienie się dokuczliwych dolegliwości. Ponadto Ketonal Active zapobiega procesom agregacji płytek krwi, czyli ich zlepianiu i osadzaniu się na ścianach naczyń krwionośnych.

Ketonal Active – opinie pacjentów

Ketonal Active cieszy się pozytywnymi opiniami wśród osób zmagających się z uciążliwymi dolegliwościami głównie ze strony układu ruchu. Wykorzystywany jest przede wszystkim w łagodzeniu ostrych objawów pojawiających się w przebiegu przewlekłych chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych. Dużym uznaniem cieszy się także wśród osób aktywnych fizycznie oraz sportowców, którzy doświadczyli kontuzji i przeciążeń powysiłkowych. Preparat często stanowi lek pierwszego wyboru po urazach mechanicznych, na których skutek pojawiły się obrzęki, podwyższona temperatura miejscowa czy inne objawy zwykle towarzyszące odpowiedzi zapalnej.

Z Ketonalu Active korzystają również osoby zmagające się z dolegliwościami niezwiązanymi z układem kostno-stawowym i mięśniowym. Środek jest nieocenionym narzędziem w walce z niektórymi zespołami bólowymi, takimi jak nerwobóle czy bóle zęba. Znacznie skraca czas ataków migrenowych, nawet tych trwających kilka dni i odpornych na działanie innych środków przeciwbólowych. Można go również używać w stanach pooperacyjnych oraz w przebiegu bolesnych menstruacji, w przypadku potrzeby złagodzenia innych dolegliwości pogarszających wydajność pracy zawodowej i codziennego, aktywnego funkcjonowania. Ketonal Active pozwala szybko wrócić do formy i zapomnieć o bólu. Jest szczególnie wybierany przez osoby, które nie chcą tracić energii i czasu w oczekiwaniu na ustąpienie objawów po zastosowaniu innych leków.

Pacjenci cenią sobie Ketonal Active również za powszechną dostępność. Ponieważ można go dostać bez recepty, skraca to czas zmagania się z przykrymi objawami. Lek zyskuje coraz większe grono zwolenników również dzięki wygodnemu dawkowaniu. Każda tabletka zawiera 50 mg ketoprofenu, co umożliwia bezpieczne uzyskanie efektów terapeutycznych.

Ketonal Active – bezpieczny i skuteczny

Ketonal Active uznawany jest za bezpieczny produkt. Warto jednak pamiętać, aby bezwzględnie przestrzegać zaleceń dotyczących jego stosowania. Lek mogą przyjmować tylko osoby powyżej 15. roku życia w trakcie posiłku. Należy popijać go szklanką wody lub mleka. Przeznaczony jest do leczenia doraźnego i nie można przyjmowanie go dłużej niż przez 5 dni. Jeśli po przekroczeniu tego okresu dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego i mięśniowego utrzymują się, należy poddać się szczegółowej diagnostyce lekarskiej i wdrożyć specjalistyczne leczenie. Tabletki należy również stosować z umiarem, czyli nie przekraczać dobowej maksymalnej dawki 200 mg.

Stężenie ketoprofenu powyżej normy nie zwiększa skuteczności leczenia. Osobom z wrażliwą florą bakteryjną układu pokarmowego lub zmagającym się ze schorzeniami ze strony żołądka w celu dodatkowej ochrony zaleca się równoczesne stosowanie leków zobojętniających kwas solny w żołądku. Takie postępowanie zmniejsza wystąpienie podrażnień błony śluzowej narządu. Aby doraźna kuracja farmakologiczna z wykorzystaniem Ketonalu przyniosła wymierne rezultaty, należy przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania umieszczonych na ulotce informacyjnej, dołączonej do opakowania, bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.