Apteka internetowa − jak z niej korzystać?

Dziś możemy kupić przez Internet niemal wszystko. Nic więc dziwnego, że swoje podwoje otwiera nawet apteka internetowa z pełnym asortymentem. Certyfikowana apteka niestacjonarna działa na tych samych zasadach, co apteka stacjonarna i obowiązują ją takie same, rygorystyczne normy. Dlatego jeśli korzystasz z oferty, jaką proponuje apteka online, nie musisz obawiać się o jakość i legalność pochodzących z niej leków i suplementów diety. Co jeszcze warto wiedzieć?

Apteka internetowa − co to takiego?

Apteka internetowa, czy też apteka niestacjonarna, to nic innego jak apteka, która sprzedaje leki bez recepty i suplementy diety drogą wysyłkową. Apteka taka posiada stronę internetową z e-sklepem. Tu możesz swobodnie wyszukiwać interesujące Cię produkty, zamawiać je, a nawet zwracać (oczywiście jedynie określone produkty i w wyjątkowych sytuacjach).

Apteka internetowa ma wiele zalet. Przede wszystkim, gdy kupujesz leki przez Internet, unikasz stania w długich kolejkach – na dodatek zdarza się, że stoją w nich chorzy roznoszący zarazki. Masz też możliwość spokojnego przejrzenia oferty różnych aptek i wybrania preparatów w najlepszych cenach. Jest to też dobra opcja dla osób, dla których pójście osobiście do apteki jest kłopotliwe (apteka jest zbyt daleko lub stan zdrowia nie do końca na to pozwala).

Pamiętaj, żeby zawsze sprawdzić legalność takiej apteki. Dystrybucją leków w Internecie może zajmować się wyłącznie apteka, która ma licencję Inspektora Farmaceutycznego. Tylko w takim miejscu leki pakowane są według ścisłych norm, a nadzór nad wysyłką leków prowadzi farmaceuta lub technik farmacji − tak jak w normalnej aptece stacjonarnej.

Leki przez Internet − czy mogę zrealizować receptę przez Internet?

Czy zdarzyło Ci się odwiedzić wiele aptek i w każdej usłyszeć, że danego leku na receptę nie ma lub można zamówić go na za kilka dni? Nie musisz się już tym przejmować i robić wycieczek po aptekach. Wiele aptek internetowych udostępnia opcję zamówienia leków na receptę przez Internet

Warto wiedzieć, że aby odebrać przesyłkę należy osobiście wybrać się do punktu odbioru leków i przedstawić ważną receptę. Jest jednak duże ułatwienie: bez kolejek, bez czekania, bez rozczarowania, że leków na receptę nie ma na stanie.

Leki bez recepty w aptece internetowej

Apteki internetowe mogą przesyłać do Twojego domu leki, suplementy diety i preparaty medyczne, które nie wymagają recepty lekarskiej. To, co jest jedną z największych zalet korzystania z apteki internetowej to fakt, że możesz spokojnie przestudiować ulotkę leku czy suplementu diety zanim go zamówisz. Bardzo często apteki internetowe umożliwiają bezpłatne konsultacje z farmaceutą – czy to na stronie internetowej za pomocą czatu, czy przez infolinię, czy czasem nawet przez Facebooka!

Apteki internetowe to także sprawdzone miejsce do kupowania dermokosmetyków. Są to specjalistyczne kosmetyki, które zawierają spore stężenie składników aktywnych, są przebadane dermatologicznie i świetnie odpowiadają potrzebom skóry.

Wysyłkowa apteka to wprowadzenie medycyny w epokę cyfrową. Teraz, siedząc w domu, możesz złożyć zamówienie na preparaty medyczne i leki bez recepty, a często nawet następnego dnia mieć je już w domu! To prosty sposób na robienie zakupów i dbanie o zdrowie.